ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7652036
*
nr 765 2036
Spegel
med konsol, 1890-tal, höjd: 223+ 37
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2012
kl 18:41:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 16:33:00
1
1.000 kr
18/6 17:18:54
2
2.100 kr
18/6 18:27:31
3
1.800 kr
18/6 18:29:03
3
2.400 kr
18/6 18:31:26
2
Vinnande bud
18/6 18:35:23
3
2.600 kr
18/6 18:36:28
4
2.800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 765 2036
Spegel
med konsol, 1890-tal, höjd: 223+ 37
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 16:33:00 | 1 | 1.000 kr |
| 18/6 17:18:54 | 2 | 2.100 kr |
| 18/6 18:27:31 | 3 | 1.800 kr |
| 18/6 18:29:03 | 3 | 2.400 kr |
| 18/6 18:31:26 | 2 | Vinnande bud |
| 18/6 18:35:23 | 3 | 2.600 kr |
| 18/6 18:36:28 | 4 | 2.800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



